ssu
27 بهمن 1401 - 21:16

پیام السودانی به اسد: عراق همچنان حامی سوریه است

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق که حامل پیامی از سوی نخست وزیر این کشور بود، به دیدار رئیس جمهور سوریه رفت و گفت که بغداد با تمام توان از دمشق حمایت خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق شامگاه امروز پنجشنبه در دمشق به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت و پیام محمد السودانی نخست وزیر عراق را به وی تسلیم کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، السودانی در این پیام، ضمن تسلیت فاجعه جان باختن شمار زیادی از شهروندان سوری در پی زلزله، گفت که عراق با تمام توان، از تلاشهای دولت سوریه حمایت خواهد کرد تا بتواند از تبعات زلزله بر مردم سوریه بکاهد.

الفیاض تأکید کرد که ملت عراق از روزهای نخست این فاجعه، تمام توان خود را به کار گرفت تا به برادران سوری خود کمک کند و همچنان در حال ارسال روزانه این کمکهاست.

بشار اسد نیز ضمن قدردانی از مواضع دولت و ملت عراق در قبال سوریه، تأکید کرد، پیوند خونی و برادری بین ملتهای سوریه و عراق و چالشهای مشترکی که با آن روبرو بودند، باعث شد که به هم نزدیک شوند و پشتیبان هم شوند؛ زیرا به خوبی می‌دانند که اگر یکی از این دو کشور، آسیب ببیند، بر کشور مقابل تأثیر می‌گذارد.

در همین ارتباط، کریم علیوی عضو ائتلاف پارلمانی الفتح عراق امروز پنجشنبه خبر داد که آمریکایی‌ها از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه عراق به سوریه جلوگیری می‌کنند.

علیوی گفت: اقدامات وحشیانه آمریکا پس از جلوگیری از رسیدن کمک به ملت سوریه، بر هیچ کس پوشیده نیست؛ به ویژه اینکه این مساله با بهانه‌های واهی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سیاست یک بام و دو هوای آمریکا روشن است؛ به نحوی که چشم خود را به روی کمک به سوریه پس از زلزله ویرانگر در این کشور بسته است، ولی به سرعت از گروههای افراطی و تروریستی در شمال سوریه حمایت می‌کنند».

این نماینده عراقی، خاطر نشان کرد: آمریکا به صورت پنهانی و آشکار، سیاست وحشیانه و جنایتکارانه خود را اجرایی می‌کند. واشنگتن ملت سوریه و قوت قالب آنان را محاصره کرده است.

علیوی در عین حال گفت که  با وجود این اقدامات آمریکا، کاروانهای الحشد الشعبی پس از زلزله، وارد سوریه شد و همین مسئله، ادعاهای دروغین آمریکا برای حمایت از بشریت را بر ملا کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1041063